This website uses cookies to improve your experience.

Accept Refuse Privacy Policy

Bana Teyze Dediler
Ne saçlara düşen ilk beyazlar ne erkenden uyuyakalmalar ne de ansızın başlayan ağrılar… Hiçbiri bir insanın yüreğini yakamaz birinin ona amca ya da teyze demesi kadar… İşte bu güçlü içgörüden yola çıktık ve Türkiye’nin unutulmaz kampanyalarından birine imza attık.

Bugün 20'li yaşlarda olan gençler gelecekleri için bireysel emeklilik yaptırmanın önemini fark edemiyor, ilk adımı atma konusunda üşengeç davranıyorlardı. Bunun altında yatan neden ise, gençlerin kendilerini hiç yaşlanmayacak gibi hissetmesi, zamanın çok hızlı geçtiğini fark edememesiydi.

Onlara emeklilik günlerinin çok da uzak olmadığını çarpıcı bir mesajla hatırlatmak istedik. Birine ''amca'' ya da ''teyze'' denildiği anda duyulan o derin acıdan yola çıktık. Bu güçlü içgörüyü insanlara ulaştırmak için arabesk müziğin mizahi dilini kullandık.

Duygu yüklü reklam müziğimiz çok kısa sürede tüm dillere dolandı. İnternette milyonlarca kez izlendi, binlerce insan şarkımızı söyleyerek sosyal medya hesaplarından paylaştı. Ünlüler bile kendilerine “Teyze-Amca” denilen anları parodi haline getirdi. Ana haber bültenlerinden köşe yazılarına, mizah dergilerinin kapaklarından Türkiye’nin en çok izlenilen dizilerine… Reklam filmimizin unutulmaz sözleri her yerdeydi. Kampanyamız, Anadolu Hayat Emeklilik’e yapılan bireysel emeklilik başvurularını %75 artırmakla kalmadı, milyonlarca insanın hislerine de tercüman oldu. Ve şimdiden Türk reklam tarihinin unutulmazları arasında yerini aldı.

Ödüller

2015 27.Kristal Elma - Büyük Ödül

2015 27.Kristal Elma - Kristal Elma

2015 27.Kristal Elma - Gümüş Elma

2015 Medicat Felis - Felis

2015 Effie Türkiye - Altın